Koalicja Diabeto-Stomatologiczna

Koalicja Diabeto-Stomatologiczna

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że nasz gabinet stomatologiczny już drugi raz dołączył do kampanii Koalicja Diabeto-Stomatologiczna.
Pacjenci będący w grupie ryzyka zachorowania na cukrzycę, mogą otrzymać bezpłatne skierowanie na badanie glukozy. Dysponujemy ograniczoną liczbą skierowań.
Zachęcamy do umówienia się na wizytę stomatologiczną.
Mamy możliwość umówienia wizyty na nieodpłatne badanie stomatologiczne –  w ramach NFZ.

W Bonikowie

W styczniu gościliśmy z wizytą w przedszkolu mieszczącym się w Zespole Szkół Gminy Kościan w Bonikowie. Odwiedziliśmy grupy przedszkolne „Kotki”, „Pszczółki” i „Nasze Zoo”.

Nowe leki w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu C

Wirus zapalenia wątroby typu C (HCV) prowadzi do ok. 20 proc. ostrych zapaleń wątroby, głównie krwiopochodnych. W skali światowej stanowi on przyczynę 70% przypadków przewlekłego zapalenia wątroby.
Zapalenie wątroby typu C wywoływane jest przez wirus HCV. Wirus ten jest bardzo niebezpieczny, ponieważ zakażenie często nie daje żadnych objawów i bardzo często zapalenie ostre przechodzi w postać przewlekłą, która w konsekwencji prowadzi do marskości wątroby oraz nowotworu.

Przedszkole

W listopadzie oraz grudniu nasz zespół stomatologiczny udał się w odwiedziny do Przedszkola Samorządowego nr 4 Misia Uszatka (grupy „Pajace”, „Kotki” oraz „Zajączki”), oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kiełczewie oraz Przedszkola Samorządowego nr 1 im W. Chotomskiej (grupy „Biedronki” i „Zające”). Pani doktor opowiedziała jak wygląda jej codzienna praca. Dzieci uczestniczyły w pogadance oraz zabawach dotyczących zdrowego żywienia. Przedszkolaki miały także okazję poćwiczyć technikę prawidłowego szczotkowania ząbków na modelach. Na koniec miłych odwiedzin dzieci otrzymały drobne upominki.

Pozytywny wpływ picia kawy na zdrowie człowieka

Kawa – obok herbaty najbardziej popularny napój świata. Każdego ranka miliony ludzi na całym świecie zaczynają dzień filiżanką kawy. Okazuję się, że nie tylko świetnie smakuje i cudownie pachnie, ale też ma wiele właściwości zdrowotnych. Regularne picie kawy pozwala zapobiegać groźnym chorobom takim jak: cukrzyca typu 2 czy choroba Alzheimera.

Goście w gabinecie stomatologicznym

W ostatnim czasie odwiedziły nas przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 1 im. Wandy Chotomskiej: „Zajączki”, „Jeżyki”, „Wiewiórki” i „Krasnoludki” oraz „Jarzębinki” z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Kościanie. Gościliśmy również „Motylki” oraz „Biedronki” z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 2 w Kościanie.

Z wizytą u Poziomek, Jagódek oraz Grzybków

Dnia 6.11.2017 odwiedziliśmy ponownie Samorządowe Przedszkole nr 3 w Kościanie. Tym razem gościliśmy u „Poziomek”, „Jagódek” oraz „Grzybków”.
Wspólnie obejrzeliśmy filmy edukacyjne Akademii Aquafresh oraz zatańczyliśmy do piosenki „Szczotka, pasta …”.

Przedszkolaki

W ostatnim czasie odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego Wesołe Skrzaty, grupa przedszkolna „Motylki” Samorządowego Przedszkola nr 1 im. Wandy Chotomskiej oraz „Grzybki” z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Kościanie.
Dzieci brały udział w zadaniach sprawdzających wiedzę z zakresu właściwych zwyczajów żywieniowych oraz ćwiczyły technikę szczotkowania zębów na modelach.
Udaliśmy się również z wizytą do „Orzeszków” oraz „Jarzębinek: z Samorządowego Przedszkola nr 3. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach oraz zatańczyły do piosenki „Szczotka, pasta …”.
Wspólnie obejrzeliśmy również filmy edukacyjne. Nie zabrakło zagadek związanych z higieną jamy ustnej oraz zadań dotyczących profilaktyki próchnicy, które nie sprawiły jednak dzieciom trudności.

Czerniak

Czerniak jest jednym z najgroźniejszych nowotworów złośliwych skóry, który ma tendencję do wczesnych przerzutów. W leczeniu czerniaka bardzo ważna jest profilaktyka oraz wczesne zauważenie zagrożenia. Wczesne wykrycie nowotworu pozwalana na zupełne wyleczenie.

Rejestracja pacjentów osobiście lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 18:00

Kościan, Plac Paderewskiego 4, tel: 731 706 906 lub tel: 65 888 00 44