Pozytywny wpływ picia kawy na zdrowie człowieka

Pozytywny wpływ picia kawy na zdrowie człowieka

Kawa – obok herbaty najbardziej popularny napój świata. Każdego ranka miliony ludzi na całym świecie zaczynają dzień filiżanką kawy. Okazuję się, że nie tylko świetnie smakuje i cudownie pachnie, ale też ma wiele właściwości zdrowotnych. Regularne picie kawy pozwala zapobiegać groźnym chorobom takim jak: cukrzyca typu 2 czy choroba Alzheimera.

Goście w gabinecie stomatologicznym

W ostatnim czasie odwiedziły nas przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 1 im. Wandy Chotomskiej: „Zajączki”, „Jeżyki”, „Wiewiórki” i „Krasnoludki” oraz „Jarzębinki” z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Kościanie. Gościliśmy również „Motylki” oraz „Biedronki” z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 2 w Kościanie.

Z wizytą u Poziomek, Jagódek oraz Grzybków

Dnia 6.11.2017 odwiedziliśmy ponownie Samorządowe Przedszkole nr 3 w Kościanie. Tym razem gościliśmy u „Poziomek”, „Jagódek” oraz „Grzybków”.
Wspólnie obejrzeliśmy filmy edukacyjne Akademii Aquafresh oraz zatańczyliśmy do piosenki „Szczotka, pasta …”.

Przedszkolaki

W ostatnim czasie odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego Wesołe Skrzaty, grupa przedszkolna „Motylki” Samorządowego Przedszkola nr 1 im. Wandy Chotomskiej oraz „Grzybki” z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Kościanie.
Dzieci brały udział w zadaniach sprawdzających wiedzę z zakresu właściwych zwyczajów żywieniowych oraz ćwiczyły technikę szczotkowania zębów na modelach.
Udaliśmy się również z wizytą do „Orzeszków” oraz „Jarzębinek: z Samorządowego Przedszkola nr 3. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach oraz zatańczyły do piosenki „Szczotka, pasta …”.
Wspólnie obejrzeliśmy również filmy edukacyjne. Nie zabrakło zagadek związanych z higieną jamy ustnej oraz zadań dotyczących profilaktyki próchnicy, które nie sprawiły jednak dzieciom trudności.

Czerniak

Czerniak jest jednym z najgroźniejszych nowotworów złośliwych skóry, który ma tendencję do wczesnych przerzutów. W leczeniu czerniaka bardzo ważna jest profilaktyka oraz wczesne zauważenie zagrożenia. Wczesne wykrycie nowotworu pozwalana na zupełne wyleczenie.

Przedszkolaki

W minionych tygodniach gościliśmy z wizytą w Samorządowym Przedszkolu w Starych Oborzyskach. Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowie na temat zwyczajów żywieniowych oraz prawidłowej higieny jamy ustnej. Nie zabrakło także pożywnego poczęstunku w postaci marchewek. Podczas naszej wizyty został również rozstrzygnięty konkurs : „Piękny uśmiech – zdrowe zęby”. Wszystkie prace przygotowane na konkurs zasłużyły na uznanie ze względu na widoczny trud włożony w ich wykonanie.

Oferta pracy – LEKARZ STOMATOLOG

Gabinety Lekarskie Medyk w Kościanie poszukują osoby na stanowisko: LEKARZ STOMATOLOG.

Miejsce pracy: Kościan

Zakres obowiązków:
– praca w ramach kontraktu z NFZ oraz przyjęcia pacjentów prywatnych

Wizyta dzieci

W minionych tygodniach odwiedziły nas przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kiełczewie, grupy „Koguciki” i „Kotki” z Samorządowego Przedszkola nr 4 Misia Uszatka w Kościanie oraz grupy „Smerfy” i „Skrzaty” z Przedszkola Samorządowego w Śmiglu. Dzieci były bardzo zaangażowane oraz zadawały dużo ważnych pytań.

Światowy Dzień Zdrowia 2017

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest co roku 7 kwietnia w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia. Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie. Tematem przewodnim tegorocznej kampanii jest depresja, a hasło przewodnie brzmi „Depresja – porozmawiajmy o niej”.
Depresja jest przyczyną cierpień psychicznych. Osoby chore na depresję mają trudności z wykonywaniem nawet najprostszych codziennych czynności. Stopniowo choroba prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi i niezdolności do pracy zarobkowej. W najgorszym przypadku depresja może być przyczyną samobójstwa i jest drugą najczęściej występującą przyczyną zgonów w grupie osób w wieku 15-29 lat.
Choroba ta charakteryzuje się uporczywie utrzymującym się uczuciem smutku, utratą zainteresowania czynnościami, które na ogół sprawiają chorej osobie przyjemność.
Depresji można skutecznie zapobiegać i można ją leczyć. Leczenie na ogół obejmuje terapię wymagającą prowadzenie rozmowy lub przyjmowanie leków przeciwdepresyjnych. Rozmowa z zaufanymi osobami może być pierwszym krokiem do wyjścia z depresji.

24.03. Światowy Dzień Walki z Gruźlicą

Światowy  Dzień Walki  z  Gruźlicą, ustanowiony  został  przez  WHO (Światowa  Organizacja Zdrowia)  w  rocznicę odkrycia  prątka  gruźlicy przez  niemieckiego  lekarza  Roberta  Kocha, który fakt ten ogłosił w swoim wykładzie 24 marca 1882 roku w Berlinie.
Obchody mają na celu podnieść świadomość społeczeństwa na temat światowej epidemii gruźlicy i zwiększyć wysiłki w celu jej wyeliminowania.

Rejestracja pacjentów osobiście lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 18:00

Kościan, Plac Paderewskiego 4, tel: 731 706 906 lub tel: 65 888 00 44