Czerniak

Czerniak

Czerniak jest jednym z najgroźniejszych nowotworów złośliwych skóry, który ma tendencję do wczesnych przerzutów. W leczeniu czerniaka bardzo ważna jest profilaktyka oraz wczesne zauważenie zagrożenia. Wczesne wykrycie nowotworu pozwalana na zupełne wyleczenie.

Przedszkolaki

W minionych tygodniach gościliśmy z wizytą w Samorządowym Przedszkolu w Starych Oborzyskach. Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowie na temat zwyczajów żywieniowych oraz prawidłowej higieny jamy ustnej. Nie zabrakło także pożywnego poczęstunku w postaci marchewek. Podczas naszej wizyty został również rozstrzygnięty konkurs : „Piękny uśmiech – zdrowe zęby”. Wszystkie prace przygotowane na konkurs zasłużyły na uznanie ze względu na widoczny trud włożony w ich wykonanie.

Oferta pracy – LEKARZ STOMATOLOG

Gabinety Lekarskie Medyk w Kościanie poszukują osoby na stanowisko: LEKARZ STOMATOLOG.

Miejsce pracy: Kościan

Zakres obowiązków:
– praca w ramach kontraktu z NFZ oraz przyjęcia pacjentów prywatnych

Wizyta dzieci

W minionych tygodniach odwiedziły nas przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kiełczewie, grupy „Koguciki” i „Kotki” z Samorządowego Przedszkola nr 4 Misia Uszatka w Kościanie oraz grupy „Smerfy” i „Skrzaty” z Przedszkola Samorządowego w Śmiglu. Dzieci były bardzo zaangażowane oraz zadawały dużo ważnych pytań.

Światowy Dzień Zdrowia 2017

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest co roku 7 kwietnia w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia. Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie. Tematem przewodnim tegorocznej kampanii jest depresja, a hasło przewodnie brzmi „Depresja – porozmawiajmy o niej”.
Depresja jest przyczyną cierpień psychicznych. Osoby chore na depresję mają trudności z wykonywaniem nawet najprostszych codziennych czynności. Stopniowo choroba prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi i niezdolności do pracy zarobkowej. W najgorszym przypadku depresja może być przyczyną samobójstwa i jest drugą najczęściej występującą przyczyną zgonów w grupie osób w wieku 15-29 lat.
Choroba ta charakteryzuje się uporczywie utrzymującym się uczuciem smutku, utratą zainteresowania czynnościami, które na ogół sprawiają chorej osobie przyjemność.
Depresji można skutecznie zapobiegać i można ją leczyć. Leczenie na ogół obejmuje terapię wymagającą prowadzenie rozmowy lub przyjmowanie leków przeciwdepresyjnych. Rozmowa z zaufanymi osobami może być pierwszym krokiem do wyjścia z depresji.

24.03. Światowy Dzień Walki z Gruźlicą

Światowy  Dzień Walki  z  Gruźlicą, ustanowiony  został  przez  WHO (Światowa  Organizacja Zdrowia)  w  rocznicę odkrycia  prątka  gruźlicy przez  niemieckiego  lekarza  Roberta  Kocha, który fakt ten ogłosił w swoim wykładzie 24 marca 1882 roku w Berlinie.
Obchody mają na celu podnieść świadomość społeczeństwa na temat światowej epidemii gruźlicy i zwiększyć wysiłki w celu jej wyeliminowania.

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

20 marca obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej.
Według Światowej Federacji Stomatologicznej (FDI) choroby jamy ustnej dotykają 3,9 mln ludzi na całym świecie, a problem nieleczonej próchnicy dotyczy 44% mieszkańców naszego globu.

Polscy okuliści kontra jaskra

Od 12 do 18 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Tydzień Jaskry. 18 marca w całym kraju będą czynne gabinety okulistyczne, które zgłosiły się do kampanii badań przesiewowych. Badania te są dla osób u których jaskra nie została jeszcze wykryta oraz które przez ostatni rok nie były na wizycie u okulisty.

Przedszkolaki

Nasz gabinet stomatologiczny odwiedziły dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Wesołe Skrzaty” oraz z Samorządowego Przedszkola w Starych Oborzyskach.
Dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy lekarza stomatologa oraz z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego. Pani stomatolog opowiedziała przedszkolakom w jaki sposób należy dbać o zęby oraz jak ważna jest codzienna higiena jamy ustnej. Przedszkolaki z zaangażowaniem ćwiczyły technikę szczotkowania zębów na modelu demonstracyjnym.
Na pamiątkę wizyty wszystkie dzieci otrzymały balony oraz dyplomy właściciela pięknego uśmiechu.

Nie daj się grypie, zaszczep się już dziś !

Zaczyna się jesień, a wraz z nią zwiększa się ryzyko zachorowania na grypę.

Grypa jest to ostra choroba zakaźna przenoszona drogą kropelkową. Wywoływana jest przez wirusy. Co roku na świecie na grypę choruje 330-390 mln ludzi. Jedynym skutecznym sposobem zabezpieczenia się przed grypą i jej konsekwencjami są szczepienia ochronne. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca stosowanie szczepień ochronnych przeciwko grypie. WHO promuje szczepienia przeciwko grypie ogłaszając kampanię „Flu Awareness”.

Rejestracja pacjentów osobiście lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 18:00

Kościan, Plac Paderewskiego 4, tel: 731 706 906 lub tel: 65 888 00 44