Bez kategorii

Pracownia USG

Zapraszamy do naszej nowej poradni: Pracownia USG

Badanie USG – czyli ultrasonografia to badanie narządów wewnętrznych za pomocą fal ultradźwiękowych. Ultrasonografia jest nieinwazyjną, atraumatyczną metodą diagnostyki obrazowej, pozwalającą na uzyskanie obrazu przekroju badanego obiektu. Charakteryzuje się dużą dokładnością: umożliwia wykrywanie w narządach nawet bardzo małych zmian (od 0,1 mm).

Badania w naszej poradni wykonywane są przez lekarza z wieloletnim doświadczeniem: Lek. med. Hanna Gilewska

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA JAMY USTNEJ

Idea Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej powstała  w 2008r. Inicjatorem wydarzenia jest Światowa Federacja Dentystyczna (FDI), natomiast Polskie Towarzystwo Stomatologiczne (PTS) od 2018r. jest organizatorem kampanii „Polska mówi #aaa!” (www.polskamowiaaa.pl)

W 2019r. PTS ustanowiło, że marzec (cały miesiąc!) jest Miesiącem Zdrowia Jamy Ustnej.

Letnie i jesienne wizyty przedszkolaków

Wczesnym latem gościliśmy w gabinecie grupę „Poziomek” z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Kościanie.
Natomiast my wybraliśmy się z wizytą do „Żabek” z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kiełczewie.
We wrześniu uczestniczyliśmy w spotkaniu z grupami przedszkolnymi w
Szkole Podstawowej w Turwi.
W październiku spotkaliśmy się z „Kotkami”, „Krasnoludkami”, „Zajączkami”, „Misiami”, „Sówkami” oraz „Motylkami” z oddziałów przedszkolnych w Zespole Szkół Gminy Kościan – Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Racocie.
Fotorelacja z tych miłych wizyt poniżej.

Przedszkolaki

Zimą nie zapominamy o przedszkolakach. Tym razem wybraliśmy się z wizytą do „Zajączków” i „Krasnali” z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Kościanie. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Poniżej zdjęcia z tej miłej wizyty.

Listopad

Listopad upłynął nam pod znakiem licznych spotkań z przedszkolakami. Mieliśmy przyjemność spotkać się z „Biedronkami”, „Misiami”, „Motylkami” i „Żabkami” z Samorządowego Przedszkola nr 1 im. Wandy Chotomskiej oraz z „Sowami” z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 2 w Kościanie.
Natomiast my wybraliśmy się z wizytą do „Poziomek” z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Kościanie.

Zajęcia z przedszkolakami

W ostatnim czasie udaliśmy się z wizytą do „Orzeszków”, „Jarzębinek” oraz ” „Grzybków” z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Kościanie.
Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Przypomnieliśmy sobie zasady zdrowego żywienia, był również czas na ćwiczenie szczotkowania zębów przy pomocy modelu jamy ustnej.

Jesienne wizyty

W minionych tygodniach gościliśmy w gabinecie stomatologicznym dzieci z grupy „Grzybki” z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Kościanie oraz z Przedszkola Niepublicznego Wesołe Skrzaty. Poniżej fotorelacja z tych miłych spotkań.

Kącik dzięcięcy

Naszych najmłodszych pacjentów oraz wszystkie dzieci odwiedzające gabinet zapraszamy do kącika dziecięcego.
Życzymy miłej zabawy.

Spotkania z dziećmi

W minionych tygodniach odwiedziły nas „Poziomki” z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Kościanie oraz „Biedronki” i „Pszczółki” z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kiełczewie.
Natomiast my wybraliśmy się na spotkanie z klasami I-III w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Starym Luboszu oraz do grupy „Żabki” do Szkoły Podstawowej w Kiełczewie.

Rejestracja pacjentów osobiście lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 18:00

Kościan, Plac Paderewskiego 4, tel: 731 706 906 lub tel: 65 888 00 44