Boże Narodzenie 2014

Plakat informacyjny o prawach pacjenta

Rzecznik Praw Pacjenta stworzył plakat informacyjny, na którym w sposób przejrzysty oraz zrozumiały zostały zamieszczone wszystkie prawa jakie przysługują pacjentom. Na publikacji widnieje również kontakt do Biura Rzecznika Praw Pacjenta m. in. numer bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii na który pacjenci mogą zadzwonić w każdej sytuacji, gdy uważają, że któreś z ich praw zostało naruszone.

Prawa pacjenta

Dzień Dawcy Szpiku

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy wynosi 1:20000, a nawet 1: kilku milionów. To właśnie sprawia, że poszukiwania są tak trudne. Im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców, tym większa szansa na znalezienie genetycznego bliźniaka.

Aby zwiększyć szansę na znalezienie dawcy w całej Polsce organizowane są Dni Dawcy Szpiku podczas których każdy z nas może zarejestrować się do bazy potencjalnych Dawców komórek macierzystych. Jeden z takich dni odbył się 6 września 2014r. w Słoninie (gmina Czempiń). Jednym z „przyjaciół” tej akcji były Gabinety Lekarskie Medyk. W tym dniu do rodziny Dawców dołączyło 60 osób.

www.dkms.pl

Przedszkolaki odwiedziły Gabinety Lekarskie Medyk

W minionym tygodniu odwiedziły nas kolejne grupy przedszkolaków.
W poniedziałek gabinet stomatologiczny zwiedzały dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Beniaminek”.

We wtorek gościliśmy dzieci z grupy „Jeżyki” z Przedszkola Samorządowego Nr 1 im. W. Chotomskiej w Kościanie.
Jeżyki Jeżyki Jeżyki Jeżyki Jeżyki

W piątek natomiast z Panią doktor spotkały się dzieci z grupy ” Krasnoludki” z Przedszkola Samorządowego Nr 1 im. W. Chotomskiej w Kościanie.
Krasnoludki Krasnoludki Krasnoludki Krasnoludki Krasnoludki

„Wiewiórki” w gabinecie stomatologicznym

Kolejna grupa przedszkolaków odwiedziła nasz gabinet stomatologiczny. Tym razem na spotkanie z panią doktor i kontrolę ząbków przyszły dzieci z grupy „Wiewiórki” z Przedszkola Samorządowego Nr 1 im. W. Chotomskiej w Kościanie.

Wiewiórki Wiewiórki Wiewiórki Wiewiórki Wiewiórki

„Motylki” u dentysty

W dniu dzisiejszym odwiedziły nas dzieci z grupy „Motylki” z Przedszkola Samorządowego Nr 1 im. W. Chotomskiej w Kościanie. U dzieci został wykonany przegląd jamy ustnej.

Po wizycie wszystkie dzielne przedszkolaki  otrzymały pamiątkowe dyplomy i balony.
Motylki Motylki Motylki Motylki

 

Wizyta u dentysty

Dzisiaj odwiedziły nas dzieci z grupy „Żabki” z Przedszkola Samorządowego Nr 1 im. W. Chotomskiej w Kościanie. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały Pani stomatolog, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz o tym, jak ważne jest dbanie o swoje zęby. Najodważniejsi nasi goście usiedli również na fotelu stomatologicznym a Pani doktor wykonała im przegląd ząbków.

Na pamiątkę wizyty wszystkie dzieci otrzymały balony oraz dyplomy właściciela pięknego uśmiechu.

wizyta_1

Dermatologia

Informujemy, że od września 2014 w ramach Gabinetów Lekarskich Medyk rozpoczyna działalność Poradnia dermatologiczna.

Nasza nowa poradnia zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób skóry u dzieci i dorosłych.

Rejestracja wizyt osobiście lub telefonicznie w recepcji Gabinetów Lekarskich Medyk, w Kościanie przy placu Paderewskiego 4, tel: 731 706 906 lub tel: 65 888 00 44.

Rejestracja pacjentów osobiście lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 18:00

Kościan, Plac Paderewskiego 4, tel: 731 706 906 lub tel: 65 888 00 44