Przedszkole

Przedszkole

W listopadzie oraz grudniu nasz zespół stomatologiczny udał się w odwiedziny do Przedszkola Samorządowego nr 4 Misia Uszatka (grupy „Pajace”, „Kotki” oraz „Zajączki”), oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kiełczewie oraz Przedszkola Samorządowego nr 1 im W. Chotomskiej (grupy „Biedronki” i „Zające”). Pani doktor opowiedziała jak wygląda jej codzienna praca. Dzieci uczestniczyły w pogadance oraz zabawach dotyczących zdrowego żywienia. Przedszkolaki miały także okazję poćwiczyć technikę prawidłowego szczotkowania ząbków na modelach. Na koniec miłych odwiedzin dzieci otrzymały drobne upominki.

Pozytywny wpływ picia kawy na zdrowie człowieka

Kawa – obok herbaty najbardziej popularny napój świata. Każdego ranka miliony ludzi na całym świecie zaczynają dzień filiżanką kawy. Okazuję się, że nie tylko świetnie smakuje i cudownie pachnie, ale też ma wiele właściwości zdrowotnych. Regularne picie kawy pozwala zapobiegać groźnym chorobom takim jak: cukrzyca typu 2 czy choroba Alzheimera.

Goście w gabinecie stomatologicznym

W ostatnim czasie odwiedziły nas przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 1 im. Wandy Chotomskiej: „Zajączki”, „Jeżyki”, „Wiewiórki” i „Krasnoludki” oraz „Jarzębinki” z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Kościanie. Gościliśmy również „Motylki” oraz „Biedronki” z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 2 w Kościanie.

Z wizytą u Poziomek, Jagódek oraz Grzybków

Dnia 6.11.2017 odwiedziliśmy ponownie Samorządowe Przedszkole nr 3 w Kościanie. Tym razem gościliśmy u „Poziomek”, „Jagódek” oraz „Grzybków”.
Wspólnie obejrzeliśmy filmy edukacyjne Akademii Aquafresh oraz zatańczyliśmy do piosenki „Szczotka, pasta …”.

Przedszkolaki

W ostatnim czasie odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego Wesołe Skrzaty, grupa przedszkolna „Motylki” Samorządowego Przedszkola nr 1 im. Wandy Chotomskiej oraz „Grzybki” z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Kościanie.
Dzieci brały udział w zadaniach sprawdzających wiedzę z zakresu właściwych zwyczajów żywieniowych oraz ćwiczyły technikę szczotkowania zębów na modelach.
Udaliśmy się również z wizytą do „Orzeszków” oraz „Jarzębinek: z Samorządowego Przedszkola nr 3. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach oraz zatańczyły do piosenki „Szczotka, pasta …”.
Wspólnie obejrzeliśmy również filmy edukacyjne. Nie zabrakło zagadek związanych z higieną jamy ustnej oraz zadań dotyczących profilaktyki próchnicy, które nie sprawiły jednak dzieciom trudności.

Czerniak

Czerniak jest jednym z najgroźniejszych nowotworów złośliwych skóry, który ma tendencję do wczesnych przerzutów. W leczeniu czerniaka bardzo ważna jest profilaktyka oraz wczesne zauważenie zagrożenia. Wczesne wykrycie nowotworu pozwalana na zupełne wyleczenie.

Przedszkolaki

W minionych tygodniach gościliśmy z wizytą w Samorządowym Przedszkolu w Starych Oborzyskach. Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowie na temat zwyczajów żywieniowych oraz prawidłowej higieny jamy ustnej. Nie zabrakło także pożywnego poczęstunku w postaci marchewek. Podczas naszej wizyty został również rozstrzygnięty konkurs : „Piękny uśmiech – zdrowe zęby”. Wszystkie prace przygotowane na konkurs zasłużyły na uznanie ze względu na widoczny trud włożony w ich wykonanie.

Oferta pracy – LEKARZ STOMATOLOG

Gabinety Lekarskie Medyk w Kościanie poszukują osoby na stanowisko: LEKARZ STOMATOLOG.

Miejsce pracy: Kościan

Zakres obowiązków:
– praca w ramach kontraktu z NFZ oraz przyjęcia pacjentów prywatnych

Wizyta dzieci

W minionych tygodniach odwiedziły nas przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kiełczewie, grupy „Koguciki” i „Kotki” z Samorządowego Przedszkola nr 4 Misia Uszatka w Kościanie oraz grupy „Smerfy” i „Skrzaty” z Przedszkola Samorządowego w Śmiglu. Dzieci były bardzo zaangażowane oraz zadawały dużo ważnych pytań.

Światowy Dzień Zdrowia 2017

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest co roku 7 kwietnia w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia. Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie. Tematem przewodnim tegorocznej kampanii jest depresja, a hasło przewodnie brzmi „Depresja – porozmawiajmy o niej”.
Depresja jest przyczyną cierpień psychicznych. Osoby chore na depresję mają trudności z wykonywaniem nawet najprostszych codziennych czynności. Stopniowo choroba prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi i niezdolności do pracy zarobkowej. W najgorszym przypadku depresja może być przyczyną samobójstwa i jest drugą najczęściej występującą przyczyną zgonów w grupie osób w wieku 15-29 lat.
Choroba ta charakteryzuje się uporczywie utrzymującym się uczuciem smutku, utratą zainteresowania czynnościami, które na ogół sprawiają chorej osobie przyjemność.
Depresji można skutecznie zapobiegać i można ją leczyć. Leczenie na ogół obejmuje terapię wymagającą prowadzenie rozmowy lub przyjmowanie leków przeciwdepresyjnych. Rozmowa z zaufanymi osobami może być pierwszym krokiem do wyjścia z depresji.

Następna strona »

Rejestracja pacjentów osobiście lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 18:00

Kościan, Plac Paderewskiego 4, tel: 731 706 906 lub tel: 65 888 00 44