Zajęcia z przedszkolakami

Zajęcia z przedszkolakami

W ostatnim czasie udaliśmy się z wizytą do „Orzeszków”, „Jarzębinek” oraz ” „Grzybków” z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Kościanie.
Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Przypomnieliśmy sobie zasady zdrowego żywienia, był również czas na ćwiczenie szczotkowania zębów przy pomocy modelu jamy ustnej.

Jesienne wizyty

W minionych tygodniach gościliśmy w gabinecie stomatologicznym dzieci z grupy „Grzybki” z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Kościanie oraz z Przedszkola Niepublicznego Wesołe Skrzaty. Poniżej fotorelacja z tych miłych spotkań.

Kącik dzięcięcy

Naszych najmłodszych pacjentów oraz wszystkie dzieci odwiedzające gabinet zapraszamy do kącika dziecięcego.
Życzymy miłej zabawy.

Spotkania z dziećmi

W minionych tygodniach odwiedziły nas „Poziomki” z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Kościanie oraz „Biedronki” i „Pszczółki” z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kiełczewie.
Natomiast my wybraliśmy się na spotkanie z klasami I-III w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Starym Luboszu oraz do grupy „Żabki” do Szkoły Podstawowej w Kiełczewie.

Kolejne wizyty przedszkolaków

Dnia 18.05 odwiedziły nas „Biedronki” i „Wiewiórki” z Samorządowego Przedszkola nr 1 im. Wandy Chotomskiej, natomiast w minionym tygodniu gościliśmy „Kotki”, „Pajace” oraz „Zajączki” z Samorządowego Przedszkola nr 4 Misia Uszatka w Kościanie.
Poniżej przedstawiamy zdjęcia z tych miłych wizyt.

Przedszkolaki

Dnia 24.04.2018 do naszego gabinetu zawitały „Misie” z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 2 w Kościanie, a z kolei w maju gościliśmy przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Kościanie – grupy „Orzeszki” oraz „Jagódki”.

Światowy Dzień Promocji Higieny Rąk

5 maja  obchodzimy Światowy dzień Higieny Rąk, połączony z kampanią Światowej Organizacji Zdrowia, prowadzonej pod hasłem „It’s in your hands – prevent sepsis in health care” („Wszystko w twoich rękach – zapobiegnij sepsie w służbie zdrowia”).

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej w Gabinetach Lekarskich Medyk

20 marca w Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej gościliśmy w naszym gabinecie stomatologicznym uczniów klasy 1a ze Szkoły Podstawowej im. W. Broniewskiego Zespołu Szkół nr 2. Spotkanie miało na celu podkreślenie znaczenia profilaktyki zdrowia jamy ustnej oraz ogólnego stanu zdrowia człowieka.

Wizyta u przedszkolaków w Śmiglu

Dnia 16.03.2018 odwiedziliśmy Przedszkole w Śmiglu. Dzieci z grup „Skrzaty”, „Zajączki” i „Jeżyki” wzięły udział w pogadance o zdrowym żywieniu, a co najważniejsze o dbaniu o higienę jamy ustnej. Przedszkolaki uczestniczyły w ciekawych zabawach tematycznych, bardzo chętnie rozwiązywały zagadki. Każdy miał okazję osobiście wyszczotkować zęby na wielkim modelu – co było bardzo ciekawą atrakcją. Na koniec odwiedzin dzieci otrzymały smaczną niespodziankę w postaci świeżych marchewek i jabłek oraz naklejki i baloniki.

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej – „Cała Polska mówi: aaa”

20 marca obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Święto to powinno przypomnieć nam wszystkim  jak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej.

Inicjatorem ustanowienia Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej jest Światowa Federacja Dentystyczna FDI (World Dental Federation) według której aż 90% populacji zmaga się z problemami dotyczącymi jamy ustnej.

Następna strona »

Rejestracja pacjentów osobiście lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 18:00

Kościan, Plac Paderewskiego 4, tel: 731 706 906 lub tel: 65 888 00 44