Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej – „Cała Polska mówi: aaa”

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej – „Cała Polska mówi: aaa”

20 marca obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Święto to powinno przypomnieć nam wszystkim  jak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej.

Inicjatorem ustanowienia Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej jest Światowa Federacja Dentystyczna FDI (World Dental Federation) według której aż 90% populacji zmaga się z problemami dotyczącymi jamy ustnej.

Hasłem tegorocznej kampanii jest „Cała Polska mówi: aaa” (nawiązanie do „Say Ahh. Think mouth, think health”, wymyślonego przez Światową Federację Dentystyczną FDI). Więcej informacji na stronie: http://www.polskamowiaaa.pl/

Próchnica zębów jest najczęstszym schorzeniem jamy ustnej. Próchnicę obserwuje się u dzieci w coraz młodszym wieku, już w zębach mlecznych i u dzieci w wieku przedszkolnym (w skali globalnej to 60-90 proc.)
Właściwa profilaktyka próchnicy, wdrożona możliwie wcześnie oraz prawidłowa, zdrowa dieta ma duży wpływ na dalsze życie dzieci. Zdrowie jamy ustnej jest niezbędne do utrzymania ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Rejestracja pacjentów osobiście lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 18:00

Kościan, Plac Paderewskiego 4, tel: 731 706 906 lub tel: 65 888 00 44