Profilaktyka raka piersi

Profilaktyka raka piersi

W dniu 25 luty 2015 roku od godz. 9.00 na parkingu Sklepu NETTO przy ul.Surzyńskiego 11 w Kościanie, skorzystać będzie można z bezpłatnych badań mammograficznych.

Program wczesnego wykrywania raka piersi skierowany jest do kobiet ubezpieczonych w wieku od 50 do 69 lat, które nie wykonały takiego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy.
Programem nie mogą być objęte kobiety, które już wcześniej leczyły się z powodu nowotworu piersi o charakterze złośliwym.
Badanie jest bezpłatne i nie wymaga skierowania.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Stanowi około 23% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek. Badanie mammograficzne nie chroni przed rakiem, ale dzięki szybkiemu wykryciu zmian, mamy szanse na szybsze wyleczenie i tym samym – na szybszy powrót do zdrowego życia.
Mammografia jest badaniem radiologicznym polegającym na wykonaniu 2 zdjęć rentgenowskich każdej piersi. Jest badaniem nieinwazyjnym, umożliwia wykrycie bardzo małych guzków piersi, o wielkości kilku milimetrów.

Dzieciństwo bez próchnicy

Do 31 marca przedszkola z całej Polski mogą zgłaszać się do udziału w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”. Celem projektu jest edukacja stomatologiczna ponad 300 tys. dzieci w wieku 0 – 5 lat oraz osób dorosłych, a także objecie ich profilaktyką stomatologiczną.
W ramach projektu będą propagowane zachowania prozdrowotne oraz profilaktyka chorób jamy ustnej u dzieci.
Podczas procesu rekrutacji zostaną wyłonione przedszkola, które będą mogły wziąć udział w projekcie na jeden z dwóch sposobów:
-w ramach edukacji bezpośredniej – edukatorzy poprowadzą zajęcia
-w ramach edukacji pośredniej – nauczyciele będą brali udział w szkoleniach

Przedszkola biorące udział w projekcie otrzymają pakiety edukacyjne, a dzieci i rodzice materiały edukacyjne oraz zestawy szczoteczek i past do zębów.

Udział w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy” jest bezpłatny.

Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji o projekcie na stronie internetowej www.zebymalegodziecka.pl

Dzieciństwo bez próchnicy

Rejestracja pacjentów osobiście lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 18:00

Kościan, Plac Paderewskiego 4, tel: 731 706 906 lub tel: 65 888 00 44