Akademia Aquafresh

Akademia Aquafresh

Z przyjemnością informujemy, że Gabinety Lekarskie Medyk w Kościanie podjęły współpracę z Akademią Aquafresh.

Akademia Aquafresh została otwarta z myślą o najmłodszych. To największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach oraz żłobkach.
W Polsce problem próchnicy jest nadal bardzo poważny –  prawie 90% dzieci w Polsce jest dotkniętych tą chorobą! Jesteśmy w czołówce krajów z największym procentem dzieci chorujących na próchnicę! Najlepszym sposobem edukacji jest nauka połączona z zabawą. Nauczyciele w przedszkolach realizują zajęcia edukacyjnie na podstawie scenariuszy zajęć i materiałów multimedialnych w których bohaterowie programu uczą dzieci jak prawidłowo dbać o ząbki oraz jak walczyć z niedobrym Robaczkiem Próchniaczkiem.

Sama edukacja w przedszkolu nie wystarczy!
Edukacja z zakresu dbania o higienę jamy ustnej powinna być kontynuowana w domu dlatego zachęcamy wszystkich do obejrzenia strony www.akademia-aquafresh.pl. Znaleźć tam można wiele ciekawych informacji z zakresu dbania o higienę jamy ustnej oraz porady, jak zachęcić dzieci do mycia ząbków. W zakładce „Strefa Dzieci” znajdują się Pastusiowe Przygody, czyli krótkie słuchowiska o przygodach bohaterów Akademii Aquafresh, animowane bajki edukacyjne oraz wiele innych materiałów.

Akademia Aquafresh

Mammobus – Kościan

W dniu 6 maja 2015 będzie można skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych  w Kościanie. Postój mammobusu zaplanowany jest w godzinach od 9.00 do 14.00 na parkingu Sklepu NETTO przy ul.Surzyńskiego 11.

Logo NFZ

Rejestracja pacjentów osobiście lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 18:00

Kościan, Plac Paderewskiego 4, tel: 731 706 906 lub tel: 65 888 00 44