Nie daj się grypie, zaszczep się już dziś !

Nie daj się grypie, zaszczep się już dziś !

Zaczyna się jesień, a wraz z nią zwiększa się ryzyko zachorowania na grypę.

Grypa jest to ostra choroba zakaźna przenoszona drogą kropelkową. Wywoływana jest przez wirusy. Co roku na świecie na grypę choruje 330-390 mln ludzi. Jedynym skutecznym sposobem zabezpieczenia się przed grypą i jej konsekwencjami są szczepienia ochronne. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca stosowanie szczepień ochronnych przeciwko grypie. WHO promuje szczepienia przeciwko grypie ogłaszając kampanię „Flu Awareness”.

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi

Październik tradycyjnie obchodzony jest jako miesiąc walki z rakiem piersi, a 4 października przypada Światowy Dzień Onkologii.

Rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet. Głównym powodem dla którego tak wiele kobiet nadal umiera na raka, jest zbyt późne wykrycie choroby, gdy jest ona już w zaawansowanym stadium. Dlatego warto regularnie wykonywać badania diagnostyczne (mammografię, USG i samobadanie piersi). Raz w miesiącu powinno się wykonywać samodzielne badanie piersi, a minimum raz na rok zgłosić się do lekarza w celu wykonania USG piersi. Wczesne wykrycie raka daje szanse na całkowite wyleczenie.

Rejestracja pacjentów osobiście lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 18:00

Kościan, Plac Paderewskiego 4, tel: 731 706 906 lub tel: 65 888 00 44