Oferta pracy: ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA.

Oferta pracy: ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA.

Gabinety Lekarskie Medyk w Kościanie poszukują osoby na stanowisko: ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA.

Miejsce pracy: Kościan
Rodzaj umowy: umowa o pracę

Zakres obowiązków:
– przygotowanie gabinetu do pracy,
– asystowanie przy zabiegach stomatologicznych,
– przygotowanie narzędzi i sterylizacja,
– dbanie o czystość i porządek na stanowisku pracy,
– rejestracja pacjentów.

Od kandydatów oczekujemy:
– wykształcenie minimum średnie,
– łatwość w nawiązywaniu kontaktów z pacjentami,
– wysoka kultura osobista,
– umiejętność pracy w zespole,
– chęć nauki,
– zaangażowanie,
– dyspozycyjność.

Mile widziane:
– doświadczenie zawodowe,
– wykształcenie kierunkowe (asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna) lub osoba w trakcie kształcenia w tym kierunku,
– znajomość programu KS-SOMED

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres: rekrutacja@gabinetymedyk.pl z dołączeniem klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 r. o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883).

Październik miesiącem walki z rakiem piersi

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Dlatego Ministerstwo Zdrowia zwraca uwagę dorosłych Polek na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych i rolę zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom.

Rak piersi jest najczęstszą chorobą nowotworową wśród kobiet. O skuteczności leczenia decyduje przede wszystkim wczesne wykrycie nowotworu. Dlatego tak ważne są regularne badania diagnostyczne (mammografia, USG i samobadanie piersi).

W grupie największego ryzyka zachorowania na raka piersi są kobiety w wieku od 50 do 69 lat – dlatego Panie będące w tym przedziale wieku powinny mieć wykonaną mammografię co dwa lata. Narodowy Fundusz Zdrowia na terenie całego kraju finansuje badanie mammograficzne. Badanie to zaledwie kilka minut, a pacjentki, do których skierowany jest program profilaktyczny (czyli Panie w wieku 50 – 69 lat) nie muszą mieć na nią skierowania ani specjalnego zaproszenia. Żeby wykonać mammografię w ramach programu, wystarczy zgłosić się do jednej z placówek, które realizują program profilaktyki raka piersi.

Ważnym elementem profilaktyki jest samobadanie piersi. Lekarze zalecają, żeby każda z Pań od dwudziestego regularnie raz w miesiącu badała piersi. Dodatkowo raz w roku takie badanie powinno być wykonane przez ginekologa, chirurga lub onkologa.

Pod linkiem możemy znaleźć adresy gdzie można wykonać takie badanie: http://profilaktykaraka.coi.waw.pl/dla-kobiet/gdzie-wykona%C4%87-badania

Mammobus – Kościan

W dniu 12 października 2015 będzie można skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych  w Kościanie.

Postój mammobusu zaplanowany jest w godzinach od 9.00 do 16.00 na parkingu Sklepu Intermarche przy ul.Śmigielskiej 55.
Logo NFZ

Żółty Tydzień

W dniach 05-16 października odbędzie się XXXI edycja akcji Żółty Tydzień.
W tej edycji Organizatorzy akcji zwracają uwagę na możliwe konsekwencje zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu B, który może być przyczyną nawet 80% przypadków raka wątrobowokomórkowego na świecie, co zgodnie z WHO czyni go drugim po tytoniu najważniejszym czynnikiem rakotwórczym.
Celem Żółtego Tygodnia jest uświadomienie społeczeństwu zagrożeń zdrowotnych związanych z wirusowymi chorobami wątroby oraz edukacja na temat ich profilaktyki.

Co to jest WZW typu B?
Najczęstszą wirusową chorobą wątroby jest wirusowe zapalenie wątroby typu B, czyli tzw. „żółtaczka wszczepienna” lub „żółtaczka zakaźna typu B”. Wywołuje ją wirus WZW typu B (HBV), który jest do 100 razy bardziej zakaźny niż wirus HIV. Z wirusem WZW typu B mamy do czynienia częściej niż się nam może wydawać, ponieważ 1 na 100 zdrowych Polaków jest jego nosicielem, a liczba zakażeń tym typem wirusa w Polsce należy do najwyższych w Europie. W 2015 r. odnotowano znaczny wzrost zakażeń WZW typu B. Według danych PZH, w okresie od stycznia do sierpnia 2015 r. zaobserwowano około 900 więcej nowych przypadków zakażeń WZW typu B niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Gdzie i jak można się zakazić WZW typu B?
Często nie zdajemy sobie sprawy, jak łatwo można zakazić się wirusem WZW typu B, który przenoszony jest między ludźmi drogą związaną z naruszeniem ciągłości tkanek, nazywaną drogą krwi. Najczęstszą drogą zakażenia wirusem jest kontakt z zakażoną krwią np. w trakcie zabiegów medycznych, poprzez kontakt z raną ciętą, podczas pobierania krwi do badania, podczas transfuzji krwi oraz w czasie zabiegów stomatologicznych. Także zakażona matka może podczas porodu przekazać wirusa noworodkowi. Do zakażenia wirusem może dojść również podczas zabiegów kosmetycznych np. przekłucia uszu, wykonania tatuażu, pedicure’u oraz podczas wizyty u fryzjera.” ( informacja cytowana za stroną www.zoltytydzien.pl)

Na stronie www.zoltytydzien.pl znajdziemy również odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące:
1.Jakie są objawy choroby i konsekwencje rozwoju WZW typu B?
2.Co WZW typu B ma wspólnego z rakiem wątroby?
3.Jak mogę chronić się przed WZW typu B?
Do punktów szczepień zaproszone są osoby dotychczas niezaszczepione oraz te, które rozpoczęły cykl szczepień wiosną.

Lista punktów szczepień biorących udział w akcji znajduje się na stronie internetowej podanej powyżej.

Rejestracja pacjentów osobiście lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 18:00

Kościan, Plac Paderewskiego 4, tel: 731 706 906 lub tel: 65 888 00 44